احداث سد شهید بروجردی در گرو تأمین ۱۱۰ میلیارد تومان

احداث سد شهید بروجردی در گرو تأمین ۱۱۰ میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: برای احداث سد شهید بروجردی به اعتباری بالغ‌بر ۱۱۰ میلیارد تومان نیازمند هستیم.

به گزارش فارس، رضا میرزایی در حاشیه بازدید مسئولان استان از سد شهید بروجردی عنوان کرد: در ابتدا حجم مخزن سد شهید بروجردی در حدود ۴ میلیون مترمکعب بود، اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در نظر داریم تا ۱۵ میلیون مترمکعب آب رودخانه گله رود را با خط انتقال ۱۳ کیلومتری به محل احداث سد شهید بروجردی منتقل کنیم.

وی ادامه داد: با انجام این اقدام حجم مخزن سد به ۲۰ میلیون مترمکعب خواهد رسید و می‌توان شاهد اجرایی شدن آن بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: سد شهید بروجردی در اراضی به مساحت ۱۱۷ هکتار احداث شده و هدف از ایجاد این طرح تأمین آب روستاهای شمال بروجرد و همچنین بخشی از این شهر است.

میرزایی در ادامه با اشاره به اینکه ارتفاع سد در حدود ۴۵ متر پیش بینی شده است، افزود: تخصیص آب سد در سال ۹۱ داده شده و این پروژه در سال‌های ۹۴ و ۹۵ دارای تنها ۱۰۰ هزار تومان اعتبار بوده، اما اکنون با حمایت استاندار با رایزنی‌های صورت گرفته با مسئولان وزارت نیرو قرار بر این شده تا ردیف اعتباری این پروژه بازگشایی شود.

وی عنوان کرد: برای احداث این سد به اعتباری بالغ‌بر ۱۱۰ میلیارد تومان نیاز بوده و تاکنون پیمانکار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در این پروژه هزینه کرده است.

این مسئول عنوان کرد: امیدواریم با تأمین شدن اعتبار، عملیات اجرایی آن با قدرت بیشتری پیش رفته و بتوان بخشی از نیازهای شهر بروجرد پاسخ داد.