انتقاد عضو شورای شهر از رفت و آمدهای غیر ضروری مدیران بروجرد به مرکز استان

انتقاد عضو شورای شهر از رفت و آمدهای غیر ضروری مدیران بروجرد به مرکز استان

روزهای بروجرد- عضو شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: بروکراسی بیمار اداری ما نیازمند درمان و عبور از وضعیت فعلی است.

به گزارش فارس، محمد پرهام در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: با وجود فراهم بودن زیرساخت‌های لازم حجم بالای رفت و آمد شهرستان‎ها به مرکز استان و یا بین‎استان‎ها با مرکز کشور چه ضرورتی دارد؟

وی عنوان کرد: کاغذبازی‎های فراوان بین ادارات و رفت و آمدها به مرکز استان برای انجام کارهای اداری و صرف هزینه‎های گزاف در این میان حکایت از بیمار بودن بروکراسی اداری ما دارد.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد خاطر نشان کرد: در شرایطی که سیستم‎های اداری به یکدیگر پیوسته بوده و نامه‏‌های اداری از طریق اینترنت فرستاده می‎شود، انجام برخی کارها و مراجعات مازاد و هزینه‎بر چه توجیهی دارد؟

پرهام بر ضرورت روان و ساده‎سازی بروکراسی اداری تاکید و عنوان کرد: بدون شک تحقق این مهم در حرکت به سمت اجرای سیاست‎های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب نقش‎آفرین است.

وی ادامه داد: با حذف و کاهش هزینه‎های مازاد فراوانی که در بطن نظام بیمار اداری صرف شده و به هدر می‎رود، می‎توان از محل صرفه‎جویی در هزینه‎ها بستر را برای اجرا و انجام فعالیت‎های دیگر در حوزه‎های مختلف آموزشی، فرهنگی و اقتصادی فراهم کرد.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد تصریح کرد: بدون شک حرکت در مسیر دولت الکترونیک و پرهیز از هزینه‎تراشی‎های مازاد به ایجاد زیرساخت‎های مورد نیاز در حوزه‎های مختلف انجامیده و به سرعت رشد و توسعه کشور کمک می‎کند.

پرهام درمان نظام اداری بیمار کنونی را ضرورتی انکارناپذیر خواند و افزود: نباید فراموش کرد که با برداشتن قدم‎های کوچک هم می‎توان به رفع مشکلات کشور و توسعه آن کمک کرد.

وی اظهار کرد: اصلاح شرایط بیمار فعلی و عبور از مشکلات و شرایط دست و پاگیر کنونی نیاز به شجاعت برای تغییر وضعیت و اصلاح آن است.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد بیان کرد: در حالی بسیاری از مدیران دستگاه‎های اجرایی این شهرستان معاونان مدیر کل هستند که در طول ماه سفرهای کاری زیادی به مرکز استان انجام می‎شود که می‎توان بسیاری از آن‎ها را حذف کرد.