نامه دکتر محمد پرهام  به نماینده محترم شهرستان بروجرد جناب آقای گودرزی

نامه دکتر محمد پرهام به نماینده محترم شهرستان بروجرد جناب آقای گودرزی

به نام خداوند جان و خرد
نماینده محترم شهرستان بروجرد جناب آقای گودرزی

سلام

ضمن ارج نهادن به دغدغه مندی شما نماینده محترم شهر و عضو جامعه فرهنگی بروجرد در خصوص نامه ی اخیر جنابعالی به وزیر آموزش و پرورش و طرح نگرانی ها و انتظارات، من محمد پرهام عضو شورای پنجم شهر بروجرد در راستای اجرای وظایف قانونی خود مبنی بر نظارت بر کلیه امور شهر مصرح در اصول ۱۰۰ تا ۱۰۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نکاتی را خدمت شما و همه همشهریان عرض می کنم.
۱. ما باید یاد بگیریم که کار خود را در حوزه مسوولیت و اختیارات خود به انجام برسانیم و با کسب اطلاعات و داه های صحیح و مرتبط در خصوص مسائل مختلف به تصمیم گیری و ابراز نظر بپردازیم.
متاسفانه این روزها همگان در مورد همه چیز حتی اگر کوچکترین اطلاع موثق و تخصصی نداشته باشند به راحتی به اظهار نظر و داوری می نشینند. این نکته نقدی است به مناسبات اجتماعی ما و نه به نامه شما. نامه شما در راستای انجام وظایف قانونی و نمایندگی تان بوده و قابل تقدیر است و من اصل کار و نه محتوای نامه را صد درصد تایید می کنم .
۲. امیدوارم این کنش و منش شما را در همه حوزه های مرتبط در آینده بیشتر شاهد باشیم مثلا در خصوص حفظ محیط زیست، نظارت و نقد بر عملکرد ضعیف مدیران استانی و بخصوص مجموعه استانداری و فرمانداری ، مدیران و مسوولان شهرستانی، سخنرانی و حرکات غیر قانونی در تخریب شخصیت های ملی.، مذهبی و سیاسی و اجتماعی، بی عملی برخی مدیران شهری و ….
و همه این امور را با صداقت تمام و در راستای حفظ منافع ملی و محلی و نه خدای ناکرده با نیتی دیگر انجام دهیم.
۳. من و همکاران ام در شورای پنجم بر آنیم تا با تعامل سازنده با حضرتعالی و جناب آقای بروجردی و دیگر دلسوزان شهر و دیار و کشورمان راهی جدید در مدیریت شهری و ملی بگشاییم. لازم به ذکر است که شیوه مدیریت شهری در بروجرد طی ادوار گذشته بشدت ناکارامد و مخرب بوده است و بایستی بکلی دگرگون شود.
آدمی نو و عالمی نو
۳. ما و شما قطعا دارای سلایق مختلف سیاسی و اجتماعی و اقتصادی هستیم ولی مدیریت وضعیت موجود می طلبد هم ما و هم شما و دیگران برای مدتی سلایق را به کناری وانهیم و کمر همت برای خدمت به این مردم صبور و بزرگ ببندیم.
۴. نامه شما را مطالعه کردم. در برخی موارد جانب عدالت رعایت نشده بود. لازم است مدیریت محترم آموزش و پرورش بروجرد که از فرزندان دلسوز و فرهیخته و متعهد بروجرد است به دغدغه های شما بصورت مستند و مستدل پاسخ دهد. با توجه به شناختی که از منش و نگاه ایشان دارم مطمئن هستم این کار را انجام خواهد داد.
پیشنهاد می کنم شما نیز چون من و ما شیوه ای جدید در پیش گیرید. قبل از نامه نگاری و انتقاد که حق همه مردم و بخصوص نمایندگان محترم مردم در مجالس ملی و محلی است بهتر است از مدیران شهری و استانی و کشوری بخواهید در خصوص تصمیمات و عملکردشان به شما توضیح دهند. اگر کوتاهی کردند و یا توضیحاتشان ناکافی و ضعیف بود بجد پیگیری نمایید و خواهان برخورد و حتی عزل آنان باشید. ما در شورای پنجم قطعا این نظارت را بر تمام ادارات و سازمان ها و… در حیطه وظایف و مسئولیت مان انجام خواهیم داد و به صراحت از شما و جناب آقای بروجردی انتظار داریم در حوزه مدیریت شهری یاور ما باشید و ما را تنها نگذارید .
محمد پرهام منتخب مردم شریف بروجرد برای شورای پنجم شهر
مرداد ۱۳۹۶