کمبود پزشک عمومی در اورژانس‌های بروجرد

دکتر ایرج حریرچی در بازدید سرزده از بیمارستان های شهرستان بروجرد، گفت: بیمارستان شهید چمران بروجرد بیشتر از ۵۰ سال قدمت دارد که وضع ساختمانی و فضای فیزیکی آن، چندان مناسب نیست.

به گزارش اسنا حریرچی افزود: دولت نیز در ساخت بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی بروجرد، کارهای شایسته ای انجام داده و حدود ۵۰ تخت آن در دو بخش آماده شده و به مردم خدمات عرضه میدهد. علاوه بر این سی تی اسکن این بیمارستان در حال انتصاب و راه اندازی هست و آگهی استخدام منتشر و حدود ۳۰۰ پرسنل برای این بیمارستان جذب می گردند.

وی یکی از مشکلات بخش های اورژانس بیمارستان های بروجرد را کم بودن پزشک عمومی دانست و بیان کرد: در این زمینه لازم است تمهیدات لازم در ستاد وزارت بهداشت اندیشیده گردد تا علی رغم کم بودن پزشک عمومی در سراسر کشور، این مشکل شهرستان بروجرد رفع گردد.

سخنگوی وزارت بهداشت در انتهاء با تاکید بر ضرورت اجرای قانون در واحدهای بهداشتی و درمانی، یادآور گردید: از نظر وزارت بهداشت، هرگونه دریافت و پرداخت خارج از صندوق بیمارستان ها، ممنوع و تخلف هست و این تخلف برای بیمارستان های خصوصی، دولتی، تهیه اجتماعی و نیروهای مسلح فرقی نمی کند.