گشت های ویژه کنترل قیمت اجناس در بازار بروجرد تشدید شود

گشت های ویژه کنترل قیمت اجناس در بازار بروجرد تشدید شود

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری بروجرد گفت: کنترل قیمت اجناس در بازار و جلوگیری از چند نرخی بودن انواع کالاها مهمترین وظیفه ستاد تنظیم بازار شهرستان است بر این اساس باید گشت های مشترک دستگاه های متولی در این راستا باید تشدید شود.

به گزارش ایرنا احمد گودرزیان در جلسه کمیسیون تعزیرات حکومتی و تنظیم بازار بروجرد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزارشد، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و افزایش میزان عرضه و تقاضا انتظار می رود گشت های مشترک بازرسی و نظارت بیشتری در واحدهای صنفی انجام شود.

وی مهمترین اولویت واحدهای گشت مشترک را برخورد جدی با گرانفروشی و چند نرخی بودن انواع کالاها عنوان کرد و افزود: باید قیمت ها در فروشگاه های سطح شهریکسان باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری بروجرد بیان کرد: اقدامات لازم ازسوی دستگاه های مسئول برای تشدید نظارت برقیمت ها در ماه های پایانی سال و تنظیم بازارباید صورت گیرد.

رئیس تعزیرات حکومتی بروجرد گفت: در طی گشت های بازرسی ها که با همکاری نیروهای انتظامی انجام شد یک وانت نیسان حامل لباس های قاچاق در بروجرد توقیف شد که دست دوم و بهداشتی بودن این لباس ها دردست بررسی است.

کیومرث حسن پوراضافه کرد: با توجه به عدم ثبات اقتصادی بازار، عده ای هنجارشکن به این موضوعات دامن می زنند که نیاز است برای جلوگیری از گران فروشی، کم فروشی و یا عدم درج قیمت کالاها گشت های بیشتری در شهرستان صورت گیرد.

وی با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ در بازار افزود: برای جلوگیری از گران فروشی تخم مرغ در بازار گشت های ویژه ای بازرسی انجام شد که بپردازند که متاسفانه دیده می شود عده ای سودجو از یک عدد تخم مرغ ۲ هزار ریال سود می برند که باید با این گونه تخلفات برخورد جدی شود.

رئیس تعزیرات حکومتی بروجرد با انتقاد از اصناف افزود: اصناف باید فعالیت بیشتری در این راستا داشته باشد و تخلفات و جرائم مشهود عدم درج قیمت و نداشتن فاکتور فروش را اطلاع دهند.

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: به منظور تامین میوه شب عید دراین شهرستان هم اکنون ۱۲ تن سیب و۱۲۰ تن پرتقال در سردخانه های این شهرستان با هدف تنظیم بازار ذخیره شده است.

رضا امینی با اشاره پرثمر بودن محصول باغات شهرستان در سال زراعی گذشته بیان کرد: هم اکنون هشت هزارتن سیب درجه یک در سردخانه های این شهر موجود است و از نظر مرکبات مشکلی نداریم.

وی افزود: در لرستان سالانه هفت هزارتن تخم مرغ تولید می شود که یک سوم آن از واحدهای مرغداری بروجرد تامین می شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد ادامه داد: در حال حاضر قیمت هرشانه تخم مرغ در عمده فروشی ها شهرستان ۱۰۰ هزار ریال و فروشگاه ها ۱۲۶ هزار ریال است.